Shortcode در وردپرس چیست؟

Shortcode در وردپرس چیست؟ چگونه از شورت کد استفاده کنیم

shortcode در وردپرس یا همان کد کوتاه  چیست؟

ما در این مقاله معنی shortcode و استفاده آن را به شما توضیح می دهیم و در مقالات بعدی تعدادی افزونه shortcode ساز کاربردی را به شما معرفی می کنیم

shortcodeشامل کدهای کوتاهی میشود که کارهای مختلف را برای کاربر بدون زحمت زیاد انجام میدهد.shortcode ها از وردپرس ۲٫۵ به بعد معرفی شدند.

shortcode

shortcode به شما اجازه می دهد تا فایل ها و اشیاء موردنظرتان را که معمولا نیاز به کدهای بلند چند خطی دارند در یک کد یک خطی کوتاه و ساده خلاصه کنید.  مثلا در یک پست درمورد یک گوشی موبایل توضیح می دهید و می خواهید که توضیحات با یک فرمت خاص مثلا به یک رنگ سبز نشان بدهید.این کار را shortcode  برای شما به راحتی انجام می دهد.

به عنوان مثالا

همچنین شما میتوانید ویژگی های دیگری را به shortcode خودتان مانند src در ویدیوها اضافه کنید:

 

وردپرس به صورت پیش فرض تعدادی از این shortcode ها را به کاربران خود از جمله صدا، عنوان و قراردادن گالری و ویدیو ارائه میدهد .سایر shortcode ها را میتوان به کمک افزونه ها و API ها در وردپرس استفاده کرد.

گاهی اوقات ممکن است بخواهید یک shortcode را در یک پست خود در معرض دید کاربران خود قرار دهید. برای اینکه وردپرس shortcode شما را ترجمه نکند میتوانید آن را به روش زیر بنویسید.

shortcode کدهای HTML و سایر کدهای نشانه گذاری را همچنین به پست شما زیاد می کند.

در نهایت shortcode یا همان کد کوتاه وردپرس بصورت کاملا ساده و واضح به ما امکان قرار دادن کدهای افزونه ها و امکانات وردپرس را در نوشته ها ، برگه ها و ابزارک های وردپرس می دهد.بیشتر افزونه ها و قالب ها در وردپرس shortcode های مخصوص به خود را دارند.به طور کلی میلیون ها shortcode در دنیای وردپرس وجود دارند که هر کدام استفاده مخصوص به خود را دارند.

در مقالات بعدی در سایت وبتازان بیشتر در مورد shortcode ها خواهیم فهمید

با ما در سایت وبتازان همراه باشید

نظرات