قرار دادن کد کپچا در وردپرس برای فرم و دیدگاه

قرار دادن کد کپچا در وردپرس برای فرم و دیدگاه

قرار دادن کد کپچا در وردپرس برای فرم و دیدگاه با روش های مختلفی انجام میشود. بهترین راه برای اینکار استفاده از افزونه وردپرس است. اما کد کپچا چیست و چرا باید در وردپرس قرار بدیم.  معمولاً در فرم های اینترنتی تصاویری را می بینیم که داخل آن اعداد و حروف به صورت نامرتب دیده می شود که نوعی تست است. نام این تست‌ها کپچا CAPTCHA است که هدف از طراحی آن، این است که مشخص شود کاربر در حقیقت انسان است یا رایانه. در تصویر پایین چند توع از کد کپچا را مشاهده میکنید. به شما امنیت صفحه لاگین با افزونه Login LockDown را توصیه میکنم.

 

قرار دادن کد کپچا در وردپرس برای فرم و دیدگاه

قرار دادن کد کپچا در وردپرس برای فرم و دیدگاه

قرار دادن کد کپچا در وردپرس برای فرم و دیدگاه با افزونه Really Simple CAPTCHA

افزونه وردپرس Really Simple CAPTCHA یک ماژول کپچاست که میتواند توسط افزونه های دیگر مورد استفاده قرار بگیرد. این افزونه در اصل برای افزونه   ۷ Contact Form ساخته شده است.

این افزونه به تنهایی کار نمیکند و همراه با افزونه Contact Form 7 نصب شود. دقت کنید که این افزونه یک کد کپچا بسیلر ساده را برای شما تولید میکند که ممکن است از نطر امنیتی قوی نباشد.

این افزونه چطور کار میکند؟

افزونه Really Simple CAPTCHA از متغییر Sessins در PHP استفاده نمیکند! بلکه انها را در یک فایل دخیره میکند. این تمر باعث میشود شما بتوانید از این افزونه داخل وردپرس به راحتی استفاده کنید.

وقتی شما از افزونه Really Simple CAPTCHA استفاده میکنید افزونه برای هر کد کپچا دو فایل میسازد. یکی از انها تصویر کپپچاست ودیگری یک فایل متنی که کد درون ان قرار دارد. که هر کدام از فایل ها دارای یک فایل تصادفی مثل “a7hk3ux8p.png” و “a7hk3ux8p.txt.”

چطور از این افزونه در افزونه های خودمان استفاده کنیم؟

نکته: توضیحاتی که در ادامه مینویسم برای توسعه دهندگان افزونه کاربرد دارد.

اول یک کلاس با نام ReallySimpleCaptcha بسازید:

شما مییتوانید نام متغیر $captcha_instance را به هر نامی که دوست داشتید تغییر بدید.

اگر مابل بودید درباره بقیه متغییر هم اطلاع کسب کنید فایل really-simple-captcha.php را بررسی کنید.

در ادامه کد تصادفی برای کپچا میسازیم:

ساخت فایل عکس و فایل متنی از کد تصادفی تولید شده:

سپس نمایش تصویر و گرفتن جواب از کاربر. در ادامه جواب گرفته شده را با کد تصادفی مقایسه میکنیم.

در ادامه باید بررسی کنید که اگر $correct برابر با true  باشد باید ادامه کاررا انجام دهیم واگر هم false بود از ادامه کار می ایستم ویا مجددا کد کپچا میسازیم و تست میگیریم. فقط در اخر توجه کنید باید فایل های ساخته شده را حذف کنید برای ایمکار میتونید از کد زیر استفاده کنید:

کار تمام شد و الان همه چیز درست است. فقط فراموش نکنید باید از این افزونه همراه Contact Form 7 استفاده کنید.

لینک دانلود افزونه  \  صفحه افزونه در مخزن وردپرس

نظرات