چگونه وردپرس شبکه (چند سایته) را حذف کنیم؟

چگونه وردپرس شبکه (چند سایته) را حذف کنیم؟

وردپرس شبکه یا وردپرس چند سایته راه حل قدرتمندی باری اجرای چندین وبسایت با استفاده از یک بار نصب وردپرس است.

در حالی که نصب وردپرس چندسایته (وردپرس شبکه) واقعا ساده است اما حذف وردپرس چند سایته و بازگشت به وردپرس یک سایته میتواند چالشی بزرگ برای ما باشد. در این مقاله آموزشی از وب سایت وبتازان به آموزش نحوه حذف وردپرس چند سایته خواهیم پرداخت.

حذف وردپرس چندسایته ( وردپرس شبکه )

حذف وردپرس چندسایته به این صورت است که تمام کارهایی را که برای نصب وردپرس چندسایته انجام داده بودیم را معکوس کنیم . یا به عبارتی باید مراحل را Undo کنیم. برای حذف وردپرس چندسایته سه مرحله زیر را به ترتیب انجام دهید.

۱- ویرایش فایل wp-config.php

 

با FTP یا دایرکت ادمین و یا سی پنل وارد وب سایت وردپرس خود شوید. اگر از سی پنل یا دایرکت ادمین استفاده میکنید به قسمت File Manager ( مدیریت فایل ) بروید تا به فایل های وردپرس دسترسی پیدا کنید.

فایل wp-config.php را باز کنید و کدهای زیر را از این فایل پاک کنید:

همچنین در ادامه همین فایل کد زیر را پیداکنید و مقدار true را به false تغییر دهید:

۲- ویرایش فایل .htaccsess

در ادامه، باید فایل .htaccsess را ویرایش کنیم. این فایل هم که در کنار فایل wp-config.php قرار دارد را ویرایش کنید. قوانینی که برای راه اندازی وردپرس چندسایته در این فایل درج کرده بودید را پاک کنید و قوانین زیر را جایگزیین کنید و یا قوانینی که برای وردپرس شبکه درج کرده بودید را پاک کنید:

۳- حذف جداول پایگاه داده

در آخر شما باید جداولی را که وردپرس شبکه در پایگاه داده شما ساخته است را پاک کنید. phpMyAdmin بهترین گزینه باری ویرایش بانک اطلاعاتی mySql است. جداول زیر را پیدا کنید و Drop نمایید

  • wp_blogs
  • wp_blog_versions
  • wp_registration_log
  • wp_signups
  • wp_site
  • wp_sitemeta

دفعه یه بعد که به پیشخوان وردپرس وارد میشوید باید login کنید و خواهید دید که هیچ اثری از وردپرس چند سایته نمانده است.

منبع : wpmudev

نظرات