وردپرس چیست؟آموزش وردپرس برای مبتدیان

وردپرس چیست ؟ – آموزش وردپرس برای مبتدیان جلسه ۱

وردپرس چیست ؟ به جلسه اول آموزش وردپرس برای مبتدیان خوش آمدید. برای مشاهده آموزش ویدئویی این جلسه ابنجا کلیک کنید.

وردپرس چیست ؟

در این جلسه می خواهیم به این سوال جواب بدیم که وردپرس چیست؟ اگر شما میخواهید وبسایتی برای خودتان بسازید باید با وردپرس آشنا شوید. وردپرس یک نرمافزار تحت وب هست که بدون حتی یک خظ کد نویسی یک وبسایت عالی و کامل را برای شما میسازد. وبسایتی که وردپرس به راحتی برای شما میسازد به جرات میتوان گفت بهتر و قویتر از وب سایتی هست که یک شرکت برنامه نویسی برای شما میسازد.

در ادامه با بررسی چند مورد بیشتر با قدرت وردپرس آشنا میشویم.

تاریخچه وردپرس

اولین نسخه از وردپرس سال ۲۰۰۳ عرضه شد. و تا با به امروز اجتماعی از صدها برنامه نویس حرفه ای از سرتاسر جهان روی پروژه وردپرس کارکرده اند  و هر روز سعی در کاملتر شدن و بهتر شدن وردپرس دارند.

امکانات جدید با نصب افزونه های متنوع

امکانات جدید با نصب افزونه های متنوع

تا به امروز نزدیک به ۴۰۰۰۰ افزونه برای وردپرس نوشته شده است. افزونه همونطور که از اسمش پیداست یک سری امکانات را به سایت وردپرسی اضافه میکند. مثلا اگر بخواهبد برای وبسایتتان فروشگاه هم فعال کنید فقط کافی است یک افزونه فروشگاه ساز نصب کنبد. پس ۴۰۰۰۰ هزار افزونه یعنی ۴۰۰۰۰ هزار امکان جدید

قالب های متنوع برای وردپرس

قالب های متنوع برای وردپرس

قالب های متنوع برای وردپرس

تا امروز نزدیک به ۲۰۰۰ هزار قالب رایگان برای وردپرس ساخته شده است که هر قالب میتواند ظاهر سایت شما را به کلی عوض کند. و شما با هزار انتخابی که دارید میتوانید بهتر از چیزی را که تصور میکنید بسازید.

امکانات جدید با نصب افزونه های متنوع

وردپرس محبوبترین سیستم مدریت محتوا است

بیش از ۶۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان وردپرس را برای نیرو بخشیدن به وب سایت خود انتخاب کرده اند. بیش از ۲۵% از اینترنت برپایه وردپرس است که همه نشان دهنده محبوبیت وردپرس است.

سیستم مدیریت محتوا چیست؟

در اصطلاح فنی به وردپرس و سایر نرم اقزار های مشابه سیستم مدیریت محتوا Content Managment System میگویند.   CMS همانطور که از اسمش پیداست یعنی سیستمی که محتوای(نوشته، فیلم، عکس …) ما را مدیریت میکند!

با استفاده از وردپرس میتوان هر مدل سایتی از قبیل فروشگاهی، مجله ای، شرکتی، شخصی ، وبلاگی و … را به سادگی راه اندازی کرد.

نظرات