قرار دادن تصویر شاخص برای دسته ها و برچسب های وردپرس

قرار دادن تصویر شاخص برای دسته و برچسب های وردپرس

قرار دادن تصویر شاخص برای دسته و برچسب های وردپرس می تواند سایت وردپرس شما را زیباتر جبوه دهد. برای مثال می توانیم یه عکس از CSS  را کنار دسته ی CSS یا آیکون HTML5 را کنار دسته HTML   برای زیباتر شدن سایت وردپرس قرار بدیم. در ادامه با سایت مرجع وردپرس فارسی وبتازان Webtazan همراه باشید تا نحوه قرار دادن تصویر شاخص برای دسته و برچسب های وردپرس را به شما اموزش دهیم.

اجازه بدید یه نکته رو عرض کنم،  به وردپرس نسخه ۲٫۹ برمیگردیم. در این نسخه وردپرس قابلیت جدیدی اضافه کرد به نام افزودن تصویر یندانگشتی ( که بعدها به تصویر شاخص تغییر نام داد) که این فابلیت را به ما میدهد تا برای نوشته های سایت تصویر شاخص انتخاب کنیم. این فابلیت تا کنون حتی در نسخه وردپرس ۴٫۴ برای دسته ها و برچسب ها فعال نشده است امروز به شما اموزش میدهیم که چطور با استفاده از افزونه  Taxonomy Thumbnail برای برچسب ها و دسته ها تصویر شاخص قرار دهیم.

حتما بخوانید : ساخت progress bar نوار پیشرفت زیبا برای وردپرس

اموزش قرار دادن تصویر شاخص برای دسته و برچسب های وردپرس – شروع کار

برای شروع کار، ابتدا افزونه Taxonomy Thumbnail را روی وردپرس خود نصب کنید. برای نصب راحت افزونه میتوانید به  افزونه ها > افزودن بروید یا یوسیله FTP اینکار را انجام دهید. بعد از نصب و فعال کردن افزونه  به نوشته ها > دسته ها بروید. حالا شما باید دکمه Set a thumbnail را مشاهده کنید.

قرار دادن تصویر شاخص برای دسته و برچسب های وردپرس

قرار دادن تصویر شاخص برای دسته و برچسب های وردپرس

با کلیک بر روی این دکمه پنجره مدیریت رسانه وردپرس برای شما باز میشود. در این کادر شما میتوانید یک تصویر را انتخاب کنید با تصویر دیگیری را اپلود کنید؛ تصویر را ویرایش و شخصی سازی کنید و ان را برای تصویر شاخص دسته (یا برچسب)  انتخاب کنید.

حتما بخوانید: قرار دادن پس زمینه برای پست ها در وردپرس

تصویری که انتخاب کردید در جدول دسته ها قابل مشاهده است. این جدول به شما اجازه میدهد تا ببنید کدام دسته ها تصویر شاخص دارند.

خوب ابنم از اموزش قرار دادن تصویر شاخص برای دسته و برچسب های وردپرس. به زوذی در یک مفاله دیگه به شما اموزش میدیم که چطور با استفاده از این افزونه و چند خط کد منو خیلی زیبا برای سایت وردپرسی بسازید. لطفا نطر خودتون رو در باره این اموزش بیان کنید.

لینک دانلود قرار دادن تصویر شاخص برای دسته ها و برچسب های وردپرس با افزونه sf-taxonomy-thumbnail

نظرات