ساخت صفحه 404 اختصاصی وردپرس

ساخت صفحه ۴۰۴ اختصاصی وردپرس

وقتی که بر لینکی کلیک میکنید و با پیغام “صفحه یافت نشد” ، ” خطای ۴۰۴”، “صفحه قابل مشاهده نیست” ، “۴۰۴ Error” یا “Page not Foundمواجه میشوید در حقیقت به این صفحه ۴۰۴ میگویند. صفحه ۴۰۴ مانند یک نقطه پایان برای بازدید کنندگان سایت محسوب میشود و ممکن است بازدید کننده از گشت و گذار در سایت شما خسته شده و تصمیم بگیرد سایت را ترک کند! مطمئنا این برای مدیر سایت خوشایند نیست. پس با ما در این مقاله از وبتازان همراه باشید تا نحوه اختصاصی کردن و ویرلیش صفحه ۴۰۴ وردپرس را به شما اموزش دهیم.

نشان دادن چند لینک کاربردی و اطلاعات در صفحه ۴۰۴ میتواند به کاربران شما کمک کند تا بیشتر در سایت گشت گذار کنند و از مطالب ان لذت ببرند.قرار دادن جعبه جستجو، تعدادی از اخرین مطالب سایت یا نمایش ارشیو سایت میتواند راه مناسبی برای نگه داشتن کاربر در سایت باشد.

ساخت صفحه ۴۰۴ اختصاصی وردپرس

خوب بهتره شروع کنیم! در پوشه قالب وردپرس خود یک فایل با نام ۴۰۴٫php ایجاد کنید (البته اگر وجود ندارد). شما میتوانید از style و تگ html که دوست دارید در این صفحه استفاده کنید اما سعی کنید ساختار صفحه به پوسته سایت وردپرس شما بیاید!  پس ظاهر صفحه باید مانند جزئی از خود پوسته سایت باشد.

مطمئن شوید که شما کدهای php اصلی را در فایل ۴۰۴٫php قرار داده اید.

چند تگ کاربردی که ممکن است مایل باشد استفاده کنید:

در اینجا تعدادی تگ کاربردی را به شما توصیه میکنیم:

نمایش ارشیوها بر اساس ماه:

این کد ارشیو ها را بر اساس ماه برای شما نمایش میدهد. البته این کد تمام ماه ها را نشان میدهد پس ممکن است برای سایت هایی که بیش از ۳ سال عمر دادند کمی افتضاح باشد!

نمایش لیست دسته بندی های سایت

این کد دسته بندی های سایت شما را نشان میدهد البته که شما میتوانید style ان را به داخواه خود تنظیم کنید.

نمایش تگ های بیشتر استفاده شده

این کد نیز تگ هایی که زیاد مورد استفاده قرار گرفته اند رو در یک فرم نمایش میدهد.

نمایش پست های اخیر

این کد هم اخرین پست ها را برای شما به ارمغان می اورد.

کدهای زیادی در این رابطه وجود دارند که ما رد این مقاله فقط تعدادی از مهمترین ها را برای شما گرداوری کردیم. منتظر نظرات شما هستیم. همچنین مطالب زیر رو هم بخونید فکر کنم براتو جالب باشه و بدرد بخوره

نمایش دسته بندی های وردپرس در منوی بازشو افقی

مدیریت تبلیغات در وردپرس با چند کلیلک

بهترین افزونه امضاء تصاویر Easy Watermark

چگونه فقط مدیر به پیشخوان وردپرس دسترسی داشته باشد؟

نظرات